Domény  |  VPS


Nalezeno 20 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Osmdesáttři:
   


Odebírat

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (ModerátorR (13.7.2020 19:25) reagovat
-> koš

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (,,) (13.7.2020 17:57) reagovat
No, taky není. Je hráčem, který má velkou část trhu, ale v dnešní době určitě né většinu.

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (honeyR (13.7.2020 17:33) reagovat
Na trhu takovéhle územní monopoly nejsou *laughs in google*

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (,,) (13.7.2020 16:58) reagovat
Navíc státy jsou teď obrovské, hlavně na nějakém daném větším území mají prakticky monopol na řadu služeb. Na trhu takovéhle územní monopoly nejsou. Pokud někdo má třeba značné postavení v jednom oboru, pořád je tisíc oborů jiných. Vážně si nemyslím, že by někdo přetlačil ostatní silou. Toto je skutečně možné jen zblbnutím lidí. Což teď zblbnutí jsou, ale fascinuje mě, jak někteří svoje zblbnutí stále obhajují. Dříve vládla církev. Ateistické společnosti mají ale menší výskyt sociopat. jevů než náboženské.

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (,,) (13.7.2020 16:52) reagovat
Čím dál více potenciálních obětí svoje majetky před Vámi skryje. Vy ty lidi zabijete, ale nezískáte jejich zdroje. Tím pádem Vám dojdou, a přestane Vám sloužit armáda. Navíc musíte počítat s různými odvetnými a obrannými opatřeními potenciálních obětí. Pokud bude známo, že ty lidi dáváte zabíjet Vy, dříve či později někdo zabije Vás. Navíc je tam další věc: Jak k tomu majetku přijdete na začátku? Vladaři nabulíkovali lidem, že mají právo jim vládnout a tahat z nich daně, ale Vy tuto možnost nemáte.

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (LumpenkavárníkR (13.7.2020 16:43) reagovat
(,,): Dobrá. Mám dost peněz. Mohu si zaplatit dobrou armádu. Jsem platící zákazník. Rozhodnu, aby (,,) byl zabit a jeho majetek připadl mně. To samé se stane s (Ingress) a každým kdo se mnou nebude souhlasit. A kdo nebude dodržovat má pravidla (platit mi za "ochranu"). Moje firma bude vraždit a loupit a já budu získávat větší a větší bohatství. Dokud mě jiný takový nezastaví. Pak se vytvoří jakási hranice (válečná) dokud nedojde k dohodě. Nejsem já už diktátor a nevytvořil jsem něco jako stát?

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (,,) (13.7.2020 16:31) reagovat
Platící zákazník by rozhodoval. Protože firma, která dělá hovadiny, přijde o zákazníky. Reputace je v tržním prostředí důležitá.

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (LumpenkavárníkR (13.7.2020 14:31) reagovat
(Ingress);(,,): Tady nejde o nějaké pojištění, ale určitou formu ochrany. Pokud by každý jel jen sám za sebe, tak by si asi musel platit nějakou firmu, která by mu zajišťovala zdravotnictví, hasiče a něco jako policii (sekuritku, vojsko?). A kdo by rozhodoval co je v pořádku a kdy zasáhnout? To vojsko? Nějaký soudce, nebo rada starších? Byla by spravedlnost na straně toho kdo má víc peněz? Kdo má silnější vojsko? A nemáme tu najednou totalitu? Myslím, že něco takového po čem tu voláte funguje v ISIS.

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (IngressR (13.7.2020 13:17) reagovat
Co se bude muset dotovat? Nepojistil sis chýši, nemáš chýši. Kdfyž rozstřelím auto bez pojištění dotuje mi to někdo. Dopíči zrušte už ten stát.

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (bee) (13.7.2020 11:56) reagovat
už to tu padlo, ale opakování matka moudrosti, unsubscribe = emigrace, a hodně štěstí s hledáním země, kde po vás nic chtít nebudou a zároveň se tam budete schopni uživit...

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (Dr.Str.R (13.7.2020 11:49) reagovat
(,,) A jak dlouho ten systém bude fungovat, když dotyčný tu pojistku mít nebude a po vyhoření nic mít nebude? Bude se muset dotovat. A jsi v kruhu neexistence hasičů. Je neuvěřitelné, že anarchisté nevidí dál než za jednu fakturu...

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (IngressR (13.7.2020 11:37) reagovat
On si myslí, že bez státu by pojišťovna neplatila hasiče třeba jkao dnes pojišťovny platí servisům za opravy nabouraných aut s havarijkem.. Etatisti jsou naprosto marný, nedokážou si představit nic bez státu. Třeba kvér v kapse pro obranu před invazí rusáků v 68mým

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (,,) (13.7.2020 11:17) reagovat
Dr.Str.: A co třeba: "Hoří, jedeme. - Kdo to zaplatí? - No ten, co hoří, ze svýho, půjčí si, nebo má pojistku." Ale tak daleko asi myšlení etatistů ještě nedospělo, že?

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (Dr.Str.R (13.7.2020 11:15) reagovat
Hoří, hoří, jeďte tam a tam! -Platí dotyčný daně? -Ne. -Hoši, máme výjezd. Musíme chladit baráky okolo.

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (,,) (13.7.2020 10:50) reagovat
Satrif, npor. Ocidivny: Ne. Prostě ne. Mafiím se ustupovat nemá.

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (miklos-abdulR (13.7.2020 10:07) reagovat
Satrife, jenže až budu starý, tak by zase někdo měl platit důchod mně. Co když nechci platit důchod jiným, ani nežádám, aby byl placen mně?

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (SatrifR (13.7.2020 10:00) reagovat
Ocividny: +1. Ankapisti si myslí, že když si koupí pozemek za občanskou cenu v rámci vlastnického práva tak že jim pozemek doopravdy patří. A pak jsou ukřivděný, když naráží na realitu. Důchod si v produktivním věku nešetříš na sebe, důchod platíš svým prarodičům, rodičům a případně rodičům kamarádů, takže není žádná částka, kterou bys použil na investování jinam.

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (pc2005) (13.7.2020 9:58) reagovat
tak ono kdyby government neměl "gun", tak by to samý dělal i bussiness :-P

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (OctagonR (13.7.2020 9:54) reagovat
npor Ocividny: To je ale blábol. Není možnost vyvázat se z důchodového systému (abys nedostával státní důchod) a ušetřené peníze použít na investování pro příjem v důchodu (se všemi riziky i výhodami).

Obrázek 'rozdil stat vs firma' Obrázek 'rozdil stat vs firma' (npor. Ocividny) (13.7.2020 9:49) reagovat
Unsubscribe from services = emigruj a hlavne se nevracej na duchodTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...