TechSvět  |  HobbyDeník  |  ČasProBydlení  |  MyMuži  |  Domény  |  NeposlušnéTlapky  |  Pravda24  |  MotorGuru  |  VipShow  |  ČasProŽeny  |  VPS  |  ByznysDeník


Nalezeno 13 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Dvacetšest:
   


Odebírat

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (,,) (24.1.2020 15:53) reagovat
Čtvrt milionu korun za rok na státní škole není zas taková řepa, kor při amerických platech. Ale samozřejmě znamená to pracovat při studiu, nebo holt po dostudování splácet půjčku. Spíš bych se zamyslel nad tím, proč jsou ty školy tak drahé a proč je vůbec potřeba mít titul.

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (mrkevR (22.1.2020 20:39) reagovat
.. A to je prostě moc.Amíci díky tomu mrhají potenciálem sociálně slabších tříd a hromada inteligentních lidí končí v manuálních profesích. Kompenzujou to dovozem vyšší třídy z evropy. U nás je problém opačný, školy jsou příliš levné a snaží se nabrat každého. Polovina lidí, kteří něco studují, nakonec skončí v úplně jiném oboru. Jde o to najít ten "sweet spot". Každopádně ten obrázek o českých školách není..

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (mrkevR (22.1.2020 20:35) reagovat
@Human. a Q Vy zas dobře pletete páté přes deváté. Dle angličtiny (a Ma'am, což by v té britské bylo spíš označení pro vyšší šarži) jde o US. Z toho taky vychází moje úvaha. Právě po druhé světové (většina 50, 60 a 70 let) byl obrovský boom, který znamenal nástup technologických oborů. Státem placené střední školy začaly být normou někdy v půlce šedesátých let. Tehdy bylo studium dostupné prakticky skoro pro všechny. Dnes je průměrná cena za studium v US někde kolem 10 000$/rok, na státní škole.

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (Human.) (21.1.2020 22:31) reagovat
A argumentovat během posledních let totálně přehřátou bublinou realitního trhu v ČR s studentskými půjčkami v zahraničí mi přijde o voze a o koze. Studium v ČR rozhodně nevyjde na takové miliony a určitě není o nic horší než to ve světě. Sám znám i člověka co komplet vystudoval za své, od rodičů si nikdy nic nevzal. Jenže ve volném čase makal na brigádách, žádné flákání se s kamarády po mokré čtvrti. Taky tu školu samozřejmě dodělal a nemá se i pracovně rozhodně za co stydět.Tedy v ČR to jde i bez dluhů.

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (Human.) (21.1.2020 22:19) reagovat
Jo, škola mohla být zadarmo ale museli jste mít na to, abyste na ni mohli chodit. Většina lidí šla co nejdříve pracovat manuálně či do učení (za to se neplatilo) protože prostě neměli peníze dojíždět x let někam a museli rychle podporovat rodinu. Však ve filmech z té doby je to častý motiv, odchod kvůli financím. A gympl, to byla příprava na vysokou, práva, medicína, technika byť to asi bylo jako dnešní Bc.Tahle doba jde úplně proti Baťovi-sekejte dluhy,na práci času dost.Ale běda vám, když vám to nevyjde.

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (Q) (21.1.2020 21:15) reagovat
@mrkev: Ten můj blábol je britské řešení tohohle problému a reaguje na jeho první příspěvěk "piš k věci"... A o tom jak to chodilo za 2 světový války máš předpokládám informace z první ruky že? Kolik ti tenkrát bylo? Tak až se podíváš na nějaký filmy pro pamětníky, tak se taky podívej na to, kdo se hlásil na střední školy, podívej se na to jak rodiče těch dětí kolikrát vydělávali jen na to aby tam ty děti udrželi... To nebylo jako dneska kdy jdou fakani se čtyřkama na gympl a pak na humanitní vědy...

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (mrkevR (21.1.2020 16:46) reagovat
@Q Vždyť to, co napsal, je "k věci", dokonce víc, než tvůj vlastní blábol. V době kolem 2 světové se dalo krásně vyžít se střední. A ta byla zdarma. Cena za univerzity pak byla spíš symbolická. Až teď, posledních pár let, se to vyšplhalo tak vysoko, že na to normální člověk v životě neušetří. Po škole stíhat kariéru, zakládat rodinu, shánět nebo stavět barák a ještě do toho platit naprosto nesmyslné půjčky, to prostě většina lidí nezvládá. A nejlepší je, že se toho nedá zbavit ani osobním bankrotem.

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (meh1234) (21.1.2020 15:43) reagovat
Q... tak to funguje třeba v UK. Jinak ale "šetři a pak si kup" mi přijde jako největší píčovina, co někoho učit. Každý, kdo našetřil za posledních 5 let řekněme 1-2 miliony na bydlení je úplně v píči, protože byt mezitím zdražil za 4 mega na 8 mega... Kdo stihl devadesátky, tak je vysmátej... Stejně tak ten, kdo nakoupil 2008-2012. Jenže kdo prachy neměl (třeba protože právě končil střední), je úplně v prdeli.

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (Neregistrovaný Eric Cartmenez, dříve Eric Cartmen) (21.1.2020 15:16) reagovat
To je přesný, tydle povýšenecký kecy lidí zaseklý o generaci 50 let nazpátek mě taky dokáží vytočit. Ještě si koupila byt v centru Prahy od města na začátku 90tek za 50 klacků a teď nám bude radit.

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (Gumový kačer) (21.1.2020 14:03) reagovat
Ono těch "pár šekelů" mohlo mít reálně větší hodnotu, než kolik stojí vzdělání dnes.

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (Q) (21.1.2020 13:22) reagovat
@oy wey boomer: Piš k věci! Taky by sis mohl zjistit, že ty půjčky můžou fungovat například tak, že jsou bezůročné a začneš je splácet až ve chvíli, kdy tvůj příjem odpovídá průměrnému příjmu člověka s vysokoškolským vzděláním. Tedy "zadarm" dostaneš vzdělání a když je to takové vzdělání které ti pomůže k lepšímu životu tak ho zpětně dopolatíš... Pokud se ani s tím vzděláním nedokážeš uplatnit ok, bylo zadarmo... Je to jen otázka toho jak se ten system nastaví...

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (hj) (21.1.2020 12:41) reagovat
Pis k veci! Stara krava by si mohla zjistit, ze skolne nestoji 5 - 20k, ale i 250k, na coz se v McD jen tak lehce nevydela.

Obrázek 'oy wey boomer' Obrázek 'oy wey boomer' (Human.) (21.1.2020 11:17) reagovat
Holt metoda vydělat si a ušetřit peníze předem už není tak populární jako "peníze na účtu do 20 minut jen za 2999 měsíčně!"...Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...