truestory 29.10.2011 
Obrázek truestory
only red.lines matter flastenecke lypido zachraneno Career change Enough-musk-is-enough nemozne posoudit Free speech guru fixed
Komentáře (41) Komentovat Nezobrazovat

truestory.jpg (nasůkldfsalkjdsa) (25.3.2015 18:15)
PIČOOOOOOOOOOOOOOOO NASRAT

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 19:07)
Proto se vlády zachovaly pragmaticky - lepší ty největší hráče zachránit, ačkoliv to není úplně morálně správné, než čelit nepředvídatelným turbulencím, které mohou nastat. "Obyčejný lid" bude řvát tak jako tak.

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 19:06)
Za druhé, úvěry skoupí agresivní vymahačské firmy, které budou tvrdě vyžadovat jejich zaplacení = řev "obyčejného lidu". Za třetí, zkrachování jedné banky nepředvídatelně rozkolísá trhy, mohou nastat runy na ostatní banky, cena zlata prorazí strop a bůhvíco ještě.To by se rovnalo kardinálnímu průseru. Za čtvrté. Banky jsou často provázány s investičními skupinami (vlastníky továren atd.) a jejich krach by mohl znamenat ztrátu tisíce pracovních míst = řev "obyčejného lidu"

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 19:03)
za bankami samozřejmě stojí někdo zodpovědný. Podpora krachujících bank bez potrestání zodpovědných osob je ale už téma týkající se morálního hazardu. [odkaz] Že banky chtějí zisk, to je snad v pořádku, že je vlády nenechají zkrachovat, to už tak v pořádku není, ale je to složitější než by se levicovému křiklounovi zdálo. Za prvé, vklady klientů půjdou k šípku = řev "obyčejného lidu".

truestory.jpg (any) (30.10.2011 18:15)
re: Schweik - A za bankami snad nestoji nikdo zodpovedny? Privatizace zisku a socializace ztrat, to velmi smrdi.

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 14:07)
původcem ekonomické krize byla finanční krize a jedním z hlavních faktorů finanční krize bylo to, že banky kryly své finance bezcennými produkty, jako například nevymahatelnými hypotékami.

truestory.jpg (uplne jiny pepa) (30.10.2011 13:56)
roztomile, dnes jeste nekdo veri tomu, ze tvrdou praci a odrikanim se da zbohatnout? jednim z puvodcu krize byl manazer, ktery neovladal pojistnou matematiku...

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 13:41)
Satrife, ve sněmovní praxi je často handlováno něco za něco. Takže menšinový názor může být prosazen za určitý ústupek, pro tuto menšinu jinak obtížně akceptovatelný. Anebo dojde ke kompromisu, který je většina ochotna přijmout. Například podpora homosexuálních partnerství. Bylo to cosi za cosi (už si nepamatuji za co) a zároveň byl přijat kompromis, že homosexuálové nebudou moct adoptovat děti.

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 13:35)
A nefunguje to proto, že vládnoucí elity nemají žádný zájem vybrat toho nejvíce schopného, ale toho, kdo je s establishmentem nejvíce konformní. Ve fašismu je na komunity vyvíjen nátlak, aby ze svého středu vybrali toho největšího konformistu a v lidové demokracii největšího konformistu pro jistotu vybírá strana.

truestory.jpg (SatrifRP (30.10.2011 13:34)
Schweik: drobná poznámka - když je menšinový názor vyslyšen a schválen, tak mezi prvním a druhým krokem došlo k proměně názoru menšinového ve většinový. Jinak by přece nebyl schválen, ne?

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 13:33)
Dalším z forem pokusu o sofokracii jsou lidové republiky. Vládnoucí strana zvolí ze svých řad několik nejschopnějších, nejlepších, nejmoudřejších a tyto vybrané jedince pak dá ke schválení lidu. Také to nefunguje.

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 13:32)
A pokud fyrom považuje za nejlepší formu vlády sofokracii, tak cítím nutnost mu sdělit, že se sofokracií má Evropa velmi zlé zkušenost. V ideálním fašismu jak ho vymyslel Spann nebo G. Gentile, vymezená komunita lidí si ze sebe vyvolí toho nejlepšího, nejchytřejšího, nejmoudřejšího a nejschopnějšího a ten bude potom dělat rozhodnutí za celou komunitu a reprezentovat ji na celonárodním sněmu. Nefunguje to (proč, to se dozvíte hned záhy)

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 13:29)
to, na co si fyrom pravděpodobně stěžuje, je růst populismu, který je vskutku problémem všech forem demokracií. Ale co si budeme povídat, i diktatury dělají výrazně populistické kroky, aby si zajistili klid k vládnutí. Dá se říct, že čím více má občan politického potenciálu (neplést si s politickými právy), tím více má centrální vláda sklon k populismu.

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 13:26)
ani vstát z postele, bez toho, aby člověk neporušil nějaký zákon či vyhlášku. To, co nám vládne tady je víceméně "pluralitní demokracie". Každý názor, byť menšinový, může být vyslyšen a schválen. V české praxi každé volební uskupení, které získá víc jak 5% občanských hlasů, může v Poslanecké sněmovně tvořit, modifikovat a schvalovat zákony, takže o jasné nadvládě většiny se nedá mluvit.

truestory.jpg (SchweikRP (30.10.2011 13:22)
Fyrom je poněkud nepřesný, když píše, že demokracie je vláda většiny. Za prvé, říci "demokracie" je něco jako říci "pohybovat se za pomocí dopravního prostředku", je to příliš široké vymezení, nevíme, zda je tím dopravním prostředkem míněn bicykl, autobus nebo raketoplán. Například tolik oslavovaná přímá demokracie je opravdu vládou většiny, což přináší spoustu problémů. Například Švýcarsko je sešněrováno tolika zákony, které vznikly za pomocí občanských iniciativ a byly posléze schváleny referendy,že nelze

další...