TechSvět  |  ČasProŽeny  |  VipShow  |  Pravda24  |  NeposlušnéTlapky  |  MotorGuru  |  ČasProBydlení  |  ByznysDeník  |  MyMuži  |  HobbyDeníklevicaci by se radsi zadusili 26.01.2023 
Obrázek levicaci by se radsi zadusili
pani motyla Drak z Hobita jak to bylo ve skutecnosti PropiskyZCest proc nejsoi takove tramvaje agatka farmar hleda
Komentáře (17) Komentovat Nezobrazovat

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (Rovná daň) (28.1.2023 5:49)
Na autoritu se dá nahlížet dvěma způsoby: 1) Např. máš šéfa, kterého uznáváš jako zkušeného odborníka. Když ti řekne "udělej to tak a tak", tak to tak zkrátka uděláš "přirozeně". 2) Máš šéfa, kterého jako zkušeného odborníka neuznáváš, ale víš o něm, že je kurva, která tě za nesouhlas klidně vyrazí. Když ti řekne "udělej to tak a tak", tak se mu podvolíš z pozice jeho síly (zde ne síly fyzické, ale síly dané mu jeho pracovní pozicí). Uděláš to, i když víš, že je to špatně.

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (Luda) (27.1.2023 20:20)
Co to je za blbost? Např. když je jeden člověk schopnější toho druhýho odrovnat holýma rukama, tak má nad ním přirozenou autoritu.

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (Rovná daň) (26.1.2023 21:18)
Systém s rovnou daní je antisocialistický. Čili žádný problém s dávkami a dotacemi by nebyl, protože by žádné takovéhle socialistické výmysly vůbec neexistovaly.

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (:.) (26.1.2023 21:11)
Rovná daň: sice stejný nárok, ale zdaleka ne stejnou spotřebu. Nejvíc by měli platit chudí, kteří berou různé dávky, a bohatí, kteří berou dotace.

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (Rovná daň) (26.1.2023 20:22)
Podstata daní ale je právě v tom, že se z nich financuje to, co by si člověk sám dobrovolně nezaplatil. Pokud by se z nich platily jen smysluplné věci, tak by daně být nemusely. Prostě by si to každý zaplatil normálně jako jakoukoli jinou službu. A v socialistických státech jsou daně navíc prostředkem násilného páchání tzv. sociální "spravedlnosti". Tedy typicky člověk s vyššími příjmy platí vyšší daně než člověk s nižšími příjmy a tedy povinně dotuje toho s nižšími příjmy.

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (mahta2) (26.1.2023 17:43)
Myslím, že většina lidí by byla spokojená, kdyby alespoň celkové zdanění nebylo nad 60 %. Asi nikdo nemá problém s tím, že platí místní hasiče nebo dálnici. Na to by ale stačilo málo. Státní "penzijní fond", kde se nic nezhodnocuje, protože se to hned prožere, to je příklad produktu, který by nikdo na volném trhu neudal.

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (sabraRP (26.1.2023 17:06)
gulag: Dane by patrne nebyly vnimany jako loupez pokud: 1) by byly vyuzivany efektivne a pouze na skutecne potreby populace, napr. cesty / zdravotni pece / hasici, ne na rozdavani neziskovkam / na Ukrajinu nebo jinou zahranicni "pomoc" / na miliony uredniku / na placeni politickych zmrdu, bez nichz bychom se hrave obesli; 2) pokud by nebyly vydavany za pojisteni; 3) pokud by zmizel nesmysl jako je DPH, spotrebni dane, etc. I po tom vsem by dane porad byly loupez, jen to vnimani by se mohlo lehce upravit

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (gofry2) (26.1.2023 14:51)
gulag: Iný systém samozrejme navrhnutý bol a všade funguje spoľahlivo do doby, než sa objaví nejaký zmrd a začne lúpiť pomocou daní. Ten systém sa nazýva "dobrovoľnosť".

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (Rovná daň) (26.1.2023 13:33)
Nebo by měly být daně alespoň spravedlivé neboli rovné. Tzv daně z hlavy. Každý občan má totiž stejný nárok na "bezplatné služby státu". Stát účtování dvojích cen jiným subjektům zakazuje a přitom je sám občanům účtuje.

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (mikoRP (26.1.2023 9:41)
gulag: je to jednoduche, normalni lid nema platit nic. stat maji financovat miliardari, koncerny, retezce ... proste hnusni kapitalisti. teda aspon to tak nekdy vypada, ze si to tu komousi predstavuji. neboli v prekladu: aby zas meli vsichni stejny hovno, jenom stranici vyhody.

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (gulag) (26.1.2023 9:32)
všichni říkají jak jsou daně krádež/loupež, ale že by navrhli jiný alespoň o ždibec lépe funkční systém pro financování statků a služeb na úrovni velkých organizačních jednotek (záměrně neříkám státu, protože i to některé dráždí, klidně si zvolte libovolný "spolek"), to jaksi ne, že?

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (vaše lokální tgirlRP (26.1.2023 9:19)
nezapomeňte hlasitě protestovat při podávání daňového přiznání, jinak vám soud neuzná, že se jedná o z̶n̶á̶̶s̶i̶l̶n̶ě̶̶n̶í̶̶ krádež

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (miklos-abdulRP (26.1.2023 8:47)
AshenCz: Když daně nazaplatíš, přijdou poliši. Hrozba násilím tam je, jen nevyslovená.

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (AshenCz) (26.1.2023 7:48)
wd43: Daně nejsou krádež, při krádeži se nevyhrožuje násilím. Daně jsou loupež

levicaci_by_se_radsi_zadusili.jpg (antonymRP (26.1.2023 7:31)
blbost, pravo silnejsiho byla vzdycky ta nejprirozenejsi autorita

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...