ČasProBydlení  |  TechSvět  |  MotorGuru  |  Linh ART foto  |  ČasProŽeny  |  MyMuži  |  HobbyDeník  |  NeposlušnéTlapky  |  ByznysDeník  |  VipShow  |  Pravda24zadna inflace 31.05.2023 
Obrázek zadna inflace
prezidentka privitala vitaza volieb bereme jen ty inteligentni vudce smecky kdo vyhral slovensti uprchlici slovenskej uprchlik
Komentáře (16) Komentovat Nezobrazovat

zadna_inflace.jpg (Dezolát) (2.6.2023 21:40)
Dál nic. Pokud tě zajímá něco konkrétního, klidně se zeptej.

zadna_inflace.jpg (gofry2) (2.6.2023 14:50)
No a?

zadna_inflace.jpg (Dezolát) (2.6.2023 13:48)
Narážím přesně na to, že když si nechám třeba od souseda nahodit zeď na baráku, tak nejspíš oslovím souseda zedníka a ne souseda genderového specialistu, že. Čili to bude s velkou pravděpodobností dělat někdo, kdo má zedničinu jako standardní zdroj obživy.

zadna_inflace.jpg (gofry2) (2.6.2023 13:32)
Dezolát: Pravdupovediac nerozumiem, na čo sa snažíš teraz poukázať. Ja si síce nechávam opravovať auto nárazovo, ale servis áut to má ako podnikateľskú činnosť a odvádza z toho dane. Rovnako opravár striech, počítačov atď. Netuším, čo s tým má barter.

zadna_inflace.jpg (Dezolát) (2.6.2023 10:28)
Většina barterových obchodů, ve kterých figuruji jako dodavatel nebo odběratel, jsou nárazové. Nebo jak často si necháváš například opravovat střechu, opravovat auto, počítač atd.? Pod takovouto výmluvou by se oficiálně nemuselo danit kde co. Jasně - kňučeli by absolventi novodobých VUMLů, protože pokrývač by jako protihodnotu nějakou analýzu komixu https://streit.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=332911 asi nevzal, ale my, co umíme něco reálného...

zadna_inflace.jpg (gofry2) (2.6.2023 10:10)
Dezolát: V zákone je definované, čo sa daniť musí. To ostatné sa nemusí. Bežný nárazový barterový obchod do toho (zatiaľ) nespadá.

zadna_inflace.jpg (Dezolát) (1.6.2023 21:02)
gofry2: Být tebou, tak "osekávání státu" na Roumingu vůbec nezmiňuju. Je to tu samý neomarxista a ti z toho dostávají hysterické záchvaty. Co se týče sousedů: jak přesně je definováno, kdy se barterový obchod danit ještě nemusí a kdy už ano? Například nějakou vzdáleností mezi trvalými bydlišti účastníků barteru?

zadna_inflace.jpg (gofry2) (1.6.2023 19:24)
Dezolát: Každá spoločnosť si vždy vytvorí nejaké štruktúry, aby mohla fungovať. Či už je to šaman, bojovníci a zberači; alebo moderná štátna spoločnosť. Problém je, že dnes je štát rozožraný tam, kde absolútne nemá čo robiť a pri jeho vzniku sa ani nesnívalo, že by robil to, čo robí dnes. Tj. treba ho osekať asi tak na jednú tisícinu toho, čo robí dnes. A ten zvyšok reformovať. ### Susedia barterovým obchodom žiadnu legislatívu neporušujú.

zadna_inflace.jpg (Dezolát) (1.6.2023 7:15)
gofry2: Ty bys chtěl moloch zvaný stát zrušit úplně? Nebo z čeho přesně bys chtěl financovat jeho provoz když ne z daní? A pokud existuje nějaká legislativa ohledně daní, tak z hlediska té legislativy opravdu nevidím rozdíl v tom, zda ji porušují sousedi nebo nesousedi.

zadna_inflace.jpg (sobolecRP (1.6.2023 2:23)
PÍČOVINA, KOŠ

zadna_inflace.jpg (gofry2) (1.6.2023 0:32)
Dezolát: Áno. Všetky vybrané dane sú použité nielen neefektívne, ale priam kontraproduktívne. ### A tá tvoja implikácie je dobrá pičovina. Keby boli peniaze ulúpené pomocou daní použité efektívne, tak by si rozdiel vo výmennom obchode medzi susedmi a nesusedmi videl? Veď to sú úplne nesúvisiace veci.

zadna_inflace.jpg (brnonymova reinkarnace 7) (31.5.2023 23:37)
Dane nejsou ani tak kradez, jako spis loupez a vydirani. Kradez je bez vedomi pravoplatneho vlastnika. Loupez a vydirani je zneuziti sily vyci pravoplatmenu vlastnikovi.

zadna_inflace.jpg (Dezolát) (31.5.2023 22:57)
kokotmut: Pokud považuješ za neefektivně utracené úplně všechny vybrané daně, tak máš pravdu. V opačném případě nevidím rozdíl mezi výměnným obchodem mezi sousedy a nesousedy. (A samozřejmě neřeším ten Burešovský nesmysl, že daňový podvod je krádež. Reálně je to samozřejmě jiný typ trestné činnosti než krádež.)

zadna_inflace.jpg (kokotmutRP (31.5.2023 22:46)
Dezolát: jak se krásně za těch pár století úplně otočil význam toho krade .. , podle mě je krádež neefektivní utrácení vybraných daní na píčoviny , a né výměnný obchod mezi sousedy ..

zadna_inflace.jpg (Dezolát) (31.5.2023 21:23)
A ty platby v naturáliích přiznáváte a zdaňujete, nebo "kradněte ako všeci"?

další...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...