Studying Foreign Languages from A to Z 26.05.2011 
Obrázek Studying Foreign Languages from A to Z
jenom ukradli bohuzel my MakeRoumingFunnyAgain-DrinkAndDrive MakeRoumingFunnyAgain-paniKlausova sach mat zapade falesny psychiatr ale pravy STBak
Komentáře (38) Komentovat Nezobrazovat

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (Colombo) (8.9.2011 13:54)
Omega: to nesvědčí úplně o ničem. Na hranicích s Německem taky bude spousta lidí umět Německy, ale někde v centru země těžko. To je tím, že jste zapadákov, který je stále velmi ovlivňován českou kulturou a jazykem, takže to máte ještě naposlouchané. Ale spousta Čecháčků se se slováky setká tak maximálně když sleduje Superstár.

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (OmeGa.) (1.6.2011 16:21)
povedal by som ze slovencina je tazsi jazyk ako cestina, sice to zakladam na tom, ze ked na nejakeho mladeho cecha prehovorim slovensky tak sa na mna diva akoby som rozpraval nejakym juhoafrickym ekvivalentom vietnamciny, zato slovenske deti cesky vedia.. viem ze je to tazko objektivne, ale o niecom to svedci..

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (Joe) (28.5.2011 3:11)
No, amík na naší škole se Ř naučil až asi po dvou letech. Takže kde je jako čeština?

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (FEJK) (27.5.2011 10:07)
Vyslovnost IY: Ne, není. Dříve (ve středověku) se rozlišovaly ([ɪ] vs. [ɨ]), ale časem se rozdíl vytratil. Dnes je normou stejná výslovnost (a liší se výslovnost dlouhých i/y od krátkých). Samozřejmě krajové zvláštnosti mohou být, stejně tak přepečliví herci, hlasetelé, politici atd. (i když u nich mě irituje jejich vyslovování němého j). Nebojte se zeptat ÚJČ, rádi vám poradí. I když... jsó to pražáce :-/

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (salam) (26.5.2011 21:28)
Pokud je rec o solidni znalosti jazyka, pak je anglictina jeden z nejtezsich evropskych jazyku, nemcina je urcite jednodussi.

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (Alfa) (26.5.2011 16:19)
mikiqex o velikost nejde, jde o kompresi a kontejner. S PNG by dosáhl 10x lepšího výsledku :-)

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (RoakRP (26.5.2011 15:20)
ja sa divim kde je rustina... to je tak hnusne makky ajzyk, ze si nvm rpedstavit jak to ti suslavi anglani dokazu vyslovovat...:D

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (FantomRP (26.5.2011 15:10)
mandarínština (a japonština) jsou (pro angličana) řádově těžší než evropské jazyky. Tam kde my máme nabodeníčka mají oni tóny (Číňani 5, Japonci 2) a pokud na to není člověk trénován od narození tak nemá šanci je snadno rozeznat. Stejný problém funguje i opačně - Japonci nerozliší R a L. Jejich vnitřní ucho zpracovává oba zvuky jako ekvivalentní a takový signál posílá do mozku. Proto "engrish".

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (Vyslovnost IY) (26.5.2011 14:47)
Čecháčci možná nevyslovují rozdilně I/Y, ale u herců a hlasatelů co umí mluvit bez přízvuku ten rozdíl uslyšíte. Je nepatrný ale je podstatný aby výsledek nezněl jako pražáckí zpívání.

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (FEJK) (26.5.2011 13:55)
Kasuha: Čeština by byla na stejné úrovni jako polština. Slovenština bude o něco jednodušší, protože je mnohem více pravidelná (a bývá doporučována jako vstupní jazyk ke studiu slovanských jazyků). Naopak se mi nezdá zařazení vietnamštiny do medium... je to v podstatě cca čínština a ta latinka tomu moc nepomáhá, pořád je to tonální jazyk, který je tím pádem pro Indo-Evropana daleko těžší než třeba ta polština.

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (FEJK) (26.5.2011 13:41)
PaulZy: i/y se v češtině ani rozdílně nevyslovuje. Vyslovují se rozdílně v polštině, ale v češtině se obě vyslovují stejně (pouze i měkčí předchozí souhlásku). Jediný rozdíl je ve výslovnosti krátkého a dlouhého i/y, kde dlouhé i/y je o něco vyšší. Takže nehledej chybu u česky hovořících lidí, ti prostě vyslovují tak, jak je v češtině zvykem. Neříkám, že neexistují krajové variace a že to někde rozlišují (Slezsko?), ale variace jsou u každého jazyka.

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (Morty) (26.5.2011 13:39)
Z hard mám len jeden, z medium 5 a z easy 3... Hmm, zbierať jazyky je tiež dobrý koníček :)

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (mikiqexRP (26.5.2011 13:26)
Ty mazanice mohou být dány tím, že Roumen odmítá obrázky od určité velikosti... chtělo by to výjimku na tyhle podobné statistiky, je jich tady hafo.

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (Dr. AculaRP (26.5.2011 12:30)
A propos, neslo by ten obrazek nahradit nejakym ostrym? Na tenhle smejd se neda koukat!!!!!! >-O >-O >-O >-O >-O

Studying_Foreign_Languages_from_A_to_Z.jpg (Dr. AculaRP (26.5.2011 12:29)
anglican asi nebude mit velkej problem se slovenstinou, protoze ta co mohla, okopirovala z anglickych nebo mezinarodnich vyrazu... To u v cestine by je sejmuly i/y, psani carky ve vete.... a napr. nazvy mesicu by je dodelaly :-P

další...