HobbyDeník  |  Pravda24  |  ČasProŽeny  |  ByznysDeník  |  ČasProBydlení  |  MotorGuru  |  MyMuži  |  TechSvět  |  VipShow  |  NeposlušnéTlapky


Nalezeno 14 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Padesátčtyři:
   


Odebírat

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Hojovír) (19.1.2021 14:10) reagovat
Oni samozřejmě parašutisty ani nepotřebovali, chtěli to udělat nějak takhle https://digitalarchive.wilsoncenter.org/document/122335

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Baator) (19.1.2021 13:54) reagovat
Hojovír: Na tom že sověti připravovali invazi se shodneme, ale nic nenasvědčuje tomu že byli sověti pro japonské ostrovy bezprostřední hrozba už v době kdy kapitulovali, proto se to jako primarní důvod nezdá příliš pravděpodobné.

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Hojovír) (19.1.2021 13:29) reagovat
Útok na Japonsko připravovali od května, politicky by v září přítomnost jediného USSR vojáka na jeho území znamenala okupační zónu. Japonci o USA věděli, že mají ještě pár měsíců čas, ale právě možnost SSSR být v Japonsku v září je vedla ke kapitulaci, už se daly jen minimalizovat škody, protože Rus zabíral dál.

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Hosana) (19.1.2021 13:29) reagovat
Vody Japonska boli dôkladne zamínované, americkým námorníctvom, ak by sa Rusi chceli na Hokkaido vylodiť museli by tieto mínové polia odstrániť a poprosiť Američanov nech na nich omylom nestrieľajú. Sovietská flotila na za celú vojnu neznamenala absolútne nič. 99,99per všetkých námorných operácii sa uskutočnilo bez ich účasti. Sovietská flotila na ďalekom východe defakto neexistovala, nemali tam infraštruktúru nemali tam nič. Rusi obsadili len časť Sachalinu a to jeho južnú časť, sever patril stále im.

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Baator) (19.1.2021 13:10) reagovat
To je pravda, ale nic to neměni na to že v te době tam neměli tolik vylodovacích kapacit na velkou invazi. Taková invaze se nedá provést jen letecky. Nehledě na to že tam neměli techniku ani k velké výsadkové operaci. Takže Japonci veděli

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Hojovír) (19.1.2021 13:01) reagovat
Japonci měli na Hokkaidó jen 114 tisíc vojáků na území větším než je ČR. Rus už v 1942 u za frontou u Rževa shazoval 7000 výsadkářů naráz, to ještě měla navrch Luftwaffe. Předpokládám v 1945 nad Japonskem okamžitou leteckou převahu SSSR. Kdyby chtěli, shodí na Hokkaidó třeba třikrát tolik. Stalin 16. srpna nařídil obsadit Kurily a severní Hokkaidó, do 1. září. Reálné je spíš září. USA ale neschválily okupační zónu, tak se na to vykašlal. To jsou vše zákulisní pohledy a Japonci to nevěděli.

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Baator) (19.1.2021 12:40) reagovat
Je rozdil přeplavat řeku a moře, a Rusové toho tehdy na vychodě tolik neměli, aby si mohli dovolit v dané době větši invazi. obecně by to pro ně určitě nebyl problem, ale až po nějakem čase.

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Hojovír) (19.1.2021 12:33) reagovat
Baator: SSSR obsadil celkem bez problémů Kurily a Sachalin, co dostali slíbeno za účast na na Jaltě. Stalin se k útoku SSSR na Hokkaidó nepřihlásil, ani tu možnost nepopřel. A to ani Japonci nevěděli, ale bylo jim jasné, že Rus si pamatuje bitvu u Cušimy. Sachalin je od Hokkaidó 42 km. Rus dokázal pod palbou přeplavat Dněpr a vytvořit na východním břehu dvacet předmostí během několika dní. Brit odvezl z podobně vzdáleného Dunkirku za devět dní 338 000 vojáků na čemkoli co plavalo, to není taková věda.

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Baator) (19.1.2021 11:54) reagovat
A s čím by tam Rusové dopluli? Neměli tehdy ještě namořní síly schopné tak velkého vylodění, mohli jí dostavět, to je pravda, ale ne hned. Primarně se Japonci vzdali kvůli atomovkám, koneckonců to císař sam zmínil jako důvod.

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (Hojovír) (19.1.2021 11:47) reagovat
izak: máš pravdu, podělali se z ruského útoku v Mandžusku a z možnosti, že by rusáci okupovali ten severní velký ostrov Hokkaido. Měli už desítky měst v podobném stavu jako Hirošimu z konvenčního bombardování a ani to s nimi nehlo.

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (izakR (19.1.2021 10:37) reagovat
ale JP se nepodelali z atomovky ... oni se jen bali ze k nim dorazi Rusove

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (lolobrigida) (19.1.2021 10:20) reagovat
lol, císař tehdy neměl vůbec žádnou moc. To je jen ruský (potažmo sovětský) výklad dějin. Moc měl tehdy Hideki Tódžó a válečný kabinet. V celé historii JP měl císař moc jen velmi krátkou dobu. V naprosté většině to byli různí regenti, poté šógunové.

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (grasakR (19.1.2021 8:32) reagovat
A poradi je taky celkem spatne

Obrázek 'not-funny' Obrázek 'not-funny' (That Guy) (19.1.2021 3:53) reagovat
V druhom riadku je cinska armadaTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...