Půjčka s odměnou  |  ČasProBydlení  |  NeposlušnéTlapky  |  TechSvět  |  HobbyDeník  |  Domény  |  VipShow  |  Pravda24  |  ByznysDeník  |  MotorGuru  |  MyMuži  |  ČasProŽeny


Nalezeno 22 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Osmdesáttři:
   


Odebírat

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (MarikkaR (17.10.2021 5:56) reagovat
loooooooool dobře vám tak

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (Depres) (15.10.2021 10:33) reagovat
Na pobočkách dodavatele poslední instance je to teď tzv. Boží dopuštění. Čekací doba hodinu je ještě cajk. Jestli se tam někdo chystáte v souvislosti se zánikem svého dodavatele, nezapomeňte si vzít poslední vyúčtování, ať nečekáte zbytečně.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (Ja123456) (14.10.2021 19:44) reagovat
BE právě dost lidí odrbe na zálohách, ty jsou celý rok rovnoměrné, ale spotřeba přes léto minimální, takže lidi v BE měli na zálohách částečně "naspořeno" na zimu a za tu zimu budou muset znovu zaplatit jinému dodavateli.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (Pindis) (14.10.2021 13:13) reagovat
Ale BE nikoho neodrbalo ne? Neztopilo zálohy a tak.... Od koho brát elektřinu Vám poradí etický kodex obchodníka z ERÚ.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (PP) (13.10.2021 23:01) reagovat
Uploadere, proc je to uriznuty? Ta cerna obrazovka tam byla schvalne - pak je to i vtipny

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (oksd) (13.10.2021 22:27) reagovat
stat tady zajistuje nejakou zakladni infrastrukturu a sluzby. Problem statu by to byl, kdyby ty lidi odstrhli od energii. Co jsem tak v rychlosti cetl, tak si lidi jen musi najit jineho dodavatele, ale cerpat stale mohou. Jestli v tom nekdo neco ztratil, to nevim, ale to by mela pokryt platna smlouva. Uplne zcestna mi prijde myslenka, ze ten clovek je bohaty, takze to musi drzet tak dlouho, dokud nebude na 0. Podnika se za ucelem zisku. Ze zacatku tam muze byt injekce(pujcka), ale pak se to musi zivit samo.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (KarlosPepinatorR (13.10.2021 22:24) reagovat
Tak ona na trhu nějaká regulace je - teď všichni na půl roku spadnou do poslední instance a budou místo konečně výhodné fixace platit "tržní" cenu. Takže se vpodstatě nic moc neděje. Ale spíš by ta komoditní/finanční rezerva mohla zredukvovat brutální počet těch šmelinářů. Teď to vypadá, že může distrubora dělat každý s dírou v zadku a nevyzná se v tom ani prase. Už jen to že jedna reálná firma má na trhu 5 brandů je napřesdržku.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (hlor) (13.10.2021 22:22) reagovat
hahaha, všichni se mi smáli, když jsem si ve sklepě začal stavět tokamak. Hahaha, vy kundy, odemě neuvidíte ani gigawatthodinu hahaha

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (Civetak) (13.10.2021 22:21) reagovat
Doufám že ten anarchista má všechy své úspory pod polštářem. Protože až se dozví jak banka financuje dlouhé úvěry z krátkých úložek, tak půjde vystřílet celou ČNB.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (Rocker-TialkR (13.10.2021 22:17) reagovat
antianarchista: neprošlo by ti to ani bez státu. Msta není legitimní, sebrat borcovi přiměřený kus majetku by přiměřené bylo.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (antianarchista) (13.10.2021 22:15) reagovat
Pokud by šlo jen o iluzi, tak vezmu bouchačku a jdu si to vyřídit i bez tý armády. Tedy bejt na straně odrbaný. Myslíš, že by to u tohoto státu prošlo? Takže ...???

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (antianarchista) (13.10.2021 22:13) reagovat
... tím spíš by toho šmejda měli nahánět, když kontrakty na silovou elektřinu i na plyn jde koupit na dlouho dopředu, takže ceny, který zákazníkům nasliboval jako fixní, mohl mít v pohodě zafixovaný i on, ale takhle to vypadá, že spíš provozoval letadlo, a to je jasně trestný.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (Rocker-TialkR (13.10.2021 22:10) reagovat
antianarchista: od toho, aby nám dával iluzi bezpečí a okrádal nás o dvě třetiny příjmů ;-)

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (antianarchista) (13.10.2021 22:08) reagovat
A od čeho jako ten stát máme, než aby řešil tato rizika? Každej nemůže bejt mafiánskej boss, kterej má vlastní armádu, co dohlídne, aby druhá strana plnila, co má. Tedy dodávat elektriku za nasmlouvanejch podmínek bez ohledu na to, jestli na tom vydělává nebo prodělává. To je holt to slavný riziko podnikání, když ho neumí vykrýt (jako třeba to zmíněné povinné pojištění v jiných oborech), tak mu má exekutor obstavit ten zbylej výdělečnej byznys, a ne že s úsměvem nechá ojebaný zákazníky, aby to zaplatili.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (Rocker-TialkR (13.10.2021 21:57) reagovat
KarlosPepinator: zákazníci na tom v "dobrých časech" vydělávali levnější elektřinou a plynem... A platili za to rizikem, že taková firma může při zakolísání trhu lehnout, protože nemá za co draze nakoupit, co před měsícem levně prodala. Bohužel, ve světě, kde se všichni spoléhají na svaté státní regulace, si tohle málo který zákazník uvědomuje, prostě si myslí, že své riziko delegoval na stát

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (KarlosPepinatorR (13.10.2021 21:54) reagovat
Asi by tento typ šmelinářů mohl být nějakým způsobem lépe regulován. Cestovky musí mít pojištění, banky mají nařízené rezervy a různé typy fondů kontrolované podíly a rizika, tak holt takovýto šmelinář musí mít buď nakoupenou komoditu, nebo finanční rezervu na její nákup na určitou dobu dle počtu zákazníků. Aspoň těch frikulínů nebude takový šílený množství. Z podnikatelského hlediska to položení firmy chápu, z lidského to úplné fér není... Vydělávám - OK, zakolísání trhu - sbohem a šáteček

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (Rocker-TialkR (13.10.2021 21:44) reagovat
Počítá se do toho i hodnota BEe, která je teď 0. Jinak majitel má ještě další firmy a ne všechno, co v rámci toho ekosystému existuje, jde do kytek. Uřízl byznys, který by ho v následujících měsících stál majlant a musel by ho dotovat. Je to rozumné. Pokud s někým uzavřel smlouvu, musí se zachovat podle té smlouvy. A v té smlouvě určitě nebude, že mu bude dodávat elektřinu i za pro něj prodělečných podmínek.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (KarlosPepinatorR (13.10.2021 21:27) reagovat
Ty milardy jeho majetku jsou už zdaněné zisky, nebo se do toho počítala i hodnota vlastnictví BE, která se teď vynulovala?

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (UtrumR (13.10.2021 21:22) reagovat
Nevím, kdo co z čeho dotuje, ale pokud majitel uzavřel s někým smlouvu, že bude dodávat energie, tak ji musí dodržet, nebo cálovat peníze. To bych uměl taky uzavřít smlouvy a pak, když mi to nevynáší, říct "jako sorry" a jít o dům dál, možná si založit novou firmu s tím stejným.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (oksd) (13.10.2021 21:10) reagovat
@MSA2nr: a tech 7mld vydelal na bohemce? Nebo to byl jen jeden pramen prijmu? A ty bys dotoval prodelecny pramen ze svych vydelecnych, nebo bys ten prodelecny zarizl? Ze je nekdo miliardar neznamena, ze nezarizne prodelavajici podnik a zacne ho dotovat ze sveho.

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (MSA2nr) (13.10.2021 20:49) reagovat
Tak asi to za těch 7 miliard, který majiteli BE zůstaly, stálo. A o hejly, co naletěli, ať se postará někdo jinej..

Obrázek 'rejzo-napad-BEe' Obrázek 'rejzo-napad-BEe' (Dr.Str.R (13.10.2021 20:36) reagovat
Možná kdyby neutopili tolik peněz v těch reklamách...Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...