ByznysDeník  |  Půjčka s odměnou  |  TechSvět  |  MyMuži  |  Pravda24  |  HobbyDeník  |  MotorGuru  |  ČasProBydlení  |  VipShow  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny


Nalezeno 19 komentářů.


Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Devadesátpět:
   


Odebírat

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (Abdul_HasanR (16.5.2022 16:13) reagovat
tequila: když si koupím televizi za 50 tisíc tak platím na dani stejnou částku jako když koupím televizi za 10? Asi ne, co?

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (tequilaR (16.5.2022 14:35) reagovat
@Abdul_Hasan: počkej, tobě jako DPH v procentech nepřijde jako rovná daň? Tak to jsi tedy počtář :-D

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (Abdul_HasanR (16.5.2022 13:47) reagovat
tequila: leda hovno. Nevím, proč by měl kdokoliv někoho podporovat. Když už daně, tak skutečně rovné, tj. ten s minimálkou zaplatí 5 tisíc, já 5 tisíc, ředitel ČEZu taky 5 tisíc (stejně tak sociální a zdravotní "pojištění"). Všichni tři jsme lidi, tak nevím, proč by měl někdo platit více za to, že mu stát umožnil jít do práce.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (tequilaR (16.5.2022 9:54) reagovat
Spíš je potřeba daně zvýšit DPH na 55%, a zrušit všechny ostatní daně. A zrušit odpočty DPH. A pokud chci dělat sociální politiku, tak DPH na základní potraviny, vodu a bydlení 0%. Tak si budou všichni rovni. Ti co mají na letadlo za 2 mld., zaplatí další 2 mld. do státní kasy, ti co mají na kolo za 10 tis. tam dají 10 tis. Jenže tohle se musí udělat postupně a v součinnosti s ostatními státy, a ti co to udělat nebudou chtít, viz. daňové ráje, tak firmy které tam mají sídla, nebudou mít přístup na náš trh.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (bilanula) (13.5.2022 21:34) reagovat
A to podotýkám, že nejsem anarchokapitalista. Jen mi chování této a minulé vlády nedává smysl. Jen pořád dokola finančně podporují už tak brutálně podporované skupiny obyvatel do míry, kdy to už začíná vyvolávat nevoli i v lidech, kteří rozhodně nejsou krajní pravičáci. Zdražilo všechno všem, tak vezmeme peníze jedněm a dáme to druhým. Nejdřív musí makat ekonomika a teprve potom se může budovat socialismus, páč jedině tak si to může stát i dovolit.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (bilanula) (13.5.2022 21:26) reagovat
A jestli si to někdo představuje tak, že rodina by měla dostat třeba na topení příspěvek takový, aby platili taky 10k jako já, tak asi žije v komunismu nebo co, protože takhle to nikdy fungovat nemůže. Spoustu lidí by to demotivovalo od šetření, protože spotřebují víc a stát to doplatí, tak proč šetřit. A proč vůbec chodit do práce... Nesmysl na ntou.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (bilanula) (13.5.2022 21:24) reagovat
Přesně. Oni říkají, že rodina má větší spotřebu, než jednotlivec nebo bezdětný pár. No ale v tom případě když se sníží daně plošně, tak na tom ty rodiny s vysokou spotřebou budou v absolutních hodnotách přece líp úplně implicitně, bez nějakého žádání, schvalování a přerozdělování. Rodina protopí v domku 40000, já třeba 10000. Snížíme daně a teplo bude o čtvrtinu levnější. Oni ušetří 10000, já 2500. A to nepočítám, kolik se ušetří za práci darmožroutů na úřadech a ve vládě, páč bychom je přestali potřebovat.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (miklos-abdulR (13.5.2022 17:40) reagovat
bilanula má pravdu. Kdyby všechno to přerozdělování zrušili a místo toho plošně snížili daně, měli bychom se všichni lépe. A ta závislost na státu, to je nehorázný svinstvo.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (AsharakR (13.5.2022 17:16) reagovat
Sbírky jídla pro rodiny, které mají minimální příjem a 2+ děti, to by šlo, dnes takové věci navíc letí ;-)

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (bilanula) (13.5.2022 16:03) reagovat
Myslete si, že jsem lidojed, ale já s přerozdělováním peněz k rodinám v současné době nesouhlasím. Rodiny mají přídavky, slevy (na daních i jinde) a různá zvýhodnění snad všude, kam se hnou. Důchodci mají také neustále valorizované důchody. Já si myslím, že tato opatření jen zvyšují závislost jedněch skupin na státu (což je ten ďábelský úmysl), navíc na úkor jiných skupin, díky čemuž se zvyšuje nenávist a závist ve společnosti. Sledujte reakce lidí na fialovu dávku rodinám a zjistíte, že mám pravdu.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (grasakR (13.5.2022 14:56) reagovat
Say no one ever...

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (čtyřicetsedm) (13.5.2022 14:13) reagovat
Krabička cigaret stojí dnes pomalu ke stovce, ne? Tisícovka asi zahuči za pár dní. Ale o to asi nejde. Nikomu nechci kecat do rozpočtu, ale klidně se přidám k tomu, že jestli někdo začne dřív šetřit na jídle než třeba na cigarech, tak ať nechce, abych ho litoval.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (Dr.Str.R (13.5.2022 13:18) reagovat
(misanthrope) Honem honem, najdi ještě nějaké příklady, jak ušetřená tisícovka za cigárka zvýší životní úroveň nuzákům.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (tequilaR (13.5.2022 11:03) reagovat
Je to tak. Když taťka i mamka dají každý 3 tis. měsíčně za cigára a chlast v hospodě, potom nemají na jídlo pro děti. B-)

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (Amos) (13.5.2022 10:08) reagovat
Jupí, takže kdokoliv může zdražit a vykompenzujeme to tak, že zvedneme daně u něčeho jiného. It`s magic.

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (FilipesR (13.5.2022 9:23) reagovat
Ano zvyšování daní na alkohol a tabák zlepší podmínky pro všechny. Stát bude mít víc peněz, lidé lepší zdraví,sníží se produkce CO2, ubyde nehod a domácího násilí, prostě samé výhody a pozitiva. B-)

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (pirátská mrdka) (13.5.2022 8:27) reagovat
rabování se blíží, hurááá, konečně nemusíme jezdit do Hamburgu

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (misanthrope) (13.5.2022 8:26) reagovat
zrovna někdy včera jsem četl o chudých důchodcích. "paní eva už si přestala kupovat máslo, i když se jí po něm stýská". ale na cigárech prej nešetří. prej jí děti říkaly, ať přestane, ale prej to není tak snadný, když hulí od patnácti. na to říkám nasrat, asi to snadný není, ale pořád je to její boj a její volby. od patnácti do osmdesáti prohulila hodně slušný úspory na důchod. závislost je svině, ale každýho volba, čeho je ochotnej být otrok. já taky s pár věcma seknul. všechno jde, když se chce...

Obrázek 'rodiny a dane' Obrázek 'rodiny a dane' (ca5perR (13.5.2022 8:25) reagovat
protoze zvysovani dani automaticky znamena zlepseni podminek ... omg. z lidí co takhle "přemýšlí" se mi zvedá kufrTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...