MotorGuru  |  VipShow  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProBydlení  |  ČasProŽeny  |  TechSvět  |  Pravda24  |  ByznysDeník  |  HobbyDeník  |  MyMuži

Přezdívka:
:-) :o)
:-( >-O
;-) :-D
:-P B-)
8-) :-*
:-/ |-)
=) :-O
Zpráva:
 
Třicetpět:
   


Odebírat

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (zelenej bezmozek) (26.2.2024 15:27) reagovat
LOL, takže v roce 1930 se začlo stavět kvůli jadernejm elektrárnám, když koncept jaderného reaktoru byl znám až v roce 1934, to jsou čím dál větší perly :-D

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (26.2.2024 14:57) reagovat
(zelenej bezmozek) protože se stavěla kvůli nemožnosti regulovat jaderné elektrárny a třeba Hněvkovice jsou budované výslovně pro Temelín a jsou součástí plánu "start ze tmy" pro Temelín. Ale znovu opakuju, že vodní díla jsou v ČR prioritně kvůli suchům.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (zelenej bezmozek) (26.2.2024 9:37) reagovat
tuw: napsal jsi "přehrady nejsou v ČR primárně kvůli povodním, ale naopak kvůli suchu a splavnosti" a když ti tu splavnost vyvracím, tak najednou "Vltavská kaskáda je pak zase naopak prioritně energetika." - hm, tak tím si jednak odporuješ a jednak bys tím potvrdil můj původní výrok "protože si přeci neodpustí vodu, kterou by mohli prohnat turbínou", kterej (jehož širší kontext) ses snažil tím prvním vyvracet ... buď trol nebo dement, co si nevidí do huby, divím se, že to blm v diskusi tak dlouho vydržel...

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 22:00) reagovat
(blm v prestrojeni 3) ty si začal s tim, že slunce od zejtra nevyjde a vítr už foukat nebude...

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (blm v prestrojeni 3) (25.2.2024 21:58) reagovat
Ale vzdyt podle Fialovice uz plyn z Ruska nebereme a na vic mame tydlencty zasobniky, tak co zase vymyslis za picoviny?

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 21:49) reagovat
(blm v prestrojeni 3) a ještě si zapomněl dodat, že Slunce ráno vyjít nemusí a tam kde vítr fouká každej den už od zítra nikdy nefoukne... Zato plyn nám bude Rusák pořád rád posílat za pár šušňů a nebude dělat žádné naschvály a obstrukce s omezováním těžby.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (blm v prestrojeni 3) (25.2.2024 21:45) reagovat
Dodavatelsky retezec uhli naplanujes, zasoby si udelas. Vitr do zasoby neschovas. Ses kokot co srovnava absolutne nesrovnatelne veci.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 21:40) reagovat
(blm v prestrojeni 3) a uhelná elektrárna je zase závislá na těžbě uhlí, plynová na plynu, jaderná na uranu a vodní na vodě... Vítr i slunce se dá velmi přesně predikovat a neni žádnej problém plánovat výrobu ze slunce a větru. Nepřekvapuje mě, že někteří idioti to nejsou schopni pojmout. Demence je totiž nekonečná.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (blm v prestrojeni 3) (25.2.2024 21:04) reagovat
tuw: To ne ja, ale ty ses dementni kokot. FV a vetrniky si muzes planovat jak chces, ale jsi odkazany na pocasi. Muzes si naplanovat, ze bude celej den fucet, ale ono zrovna nebude a ses se svym planem v riti. Proto tyhle meme zdroje nejsou jako kazde jine. Nelze je planovat, jen predpovidat, kolik z nich snad maximalne dostanes. U uhelne/plynove/jaderne elektrarny si naplanujes, kolik energie chces vyrobit k pokryti spotreby, a podle toho tam das paliva. To tady nejde. Demente vypatlanej.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 20:56) reagovat
(blm v prestrojeni 3) ježiš ty seš idiot, FV a větrné elektrárny jsou elektrárny jako každé jiné, můžeš si je vypínat jak chceš a kdy chceš... Stejně tak si je můžeš přifázovat kdy se ti zachce... Takže je to zdroj jako každej jinej. Jen to nejsi schopnej pochopit. I pár panelů na střeše ti můžou kdykoliv odpojit či připojit k síti.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (blm v prestrojeni 3) (25.2.2024 20:40) reagovat
tuw: Ne ty vypatlany demente. Planovat nemuzes neco, na co nemas zadny vliv. To muzes jen predikovat. Proto mame predpoved pocasi a ne plan pocasi. Vykon FV ani vetrniku planovat nelze. Ty vubec nechapes ani ty zakladni pojmy, se kterymi operujes.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (Dezοlát) (25.2.2024 20:35) reagovat
tuw: Jo - přesně na takovéhle zdroje bych tě tipoval.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 20:18) reagovat
(Dezοlát) zdroj Aeronet, zdroj Parladementní Chlísty

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (Dezοlát) (25.2.2024 19:32) reagovat
Přečerpávací elektrárnu? Zbláznil ses? Vždyť ekoteroristi svého času dokonce usilovali o vypnutí Dlouhých strání. Zjistili totiž, že to velké kolísání hladiny vody v nádržích strašně vadí vodním živočichům. Těm vodním živočichům, kteří se do těch umělých nádrží nastěhovali a desítky let si tam spokojeně vegetují.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (Kkkkkk) (25.2.2024 19:25) reagovat
Precerpavaci elektrárnu na každý kopec. Udělal bych jednu i na sněžce, aby se měl tetřívek kde koupat.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 19:06) reagovat
* do zítřejší půlnoci, ne poledne.... přehlídl jsem AM / PM...

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 19:04) reagovat
(blm v prestrojeni 3) prosimtě přestaň kecat, FV a větrníky se naopak plánují... tady máš třeba forecast do zítřejšího poledne veřejně. A realita je daleko rozsáhlejší, tohle je jen barevnej grafík pro zvědavou veřejnost. Rozhodně ne to, s čim pracuje plánovač výroby pro grid. https://energy-charts.info/charts/power/chart.htm?l=en&c=DE&stacking=stacked_absolute_area

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (blm v prestrojeni 3) (25.2.2024 18:31) reagovat
tuw: Porad si pletes hodinky a holinky. FV a vetrniky se neplanuji, protoze se planovat nedaji. Ty se jen predpovidaji. Planuje se vykryvani jinymi typy, od precerpavacich po jaderne.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 18:20) reagovat
(blm v prestrojeni 3) jenže tohle neni pravda. Plánuje se den předem včetně záloh a predikce jsou naopak extrémně přesné. Vše je naplánované pro day-ahead trh, kde je naplánovaná výroba, spotřeba i přetoky v celém gridu... tohle je třeba na zítřek v čr https://www.ote-cr.cz/cs/kratkodobe-trhy/elektrina/denni-trh?date=2024-02-26 ... Ano, může se stát, že se třeba posere Temelín, tak realita bude vypadat jinak, ale proto máš zálohy a podobně.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (Dezοlát) (25.2.2024 18:19) reagovat
Dlužno samozřejmě podotknout, že nejsou OZE jako OZE. Například výroba energie ve vodních elektrárnách se dá dopředu predikovat velice dobře. Země jako Rakousko nebo Norsko, které mají dostatek vodních toků vhodným k umístění vodních elektráren, mají obrovské štěstí. Takových zemí je ale minimum. Celkem rozumně fungují i větrné farmy na pobřežích moří. Ty ale páchají jiné problémy. Naprostý shit jsou větrníčky ve vnitrozemí a panýlky kdekoli kromě rovníkových oblastí.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (blm v prestrojeni 3) (25.2.2024 18:08) reagovat
Uprostred noci slunicko sice svitit nezacne, ale staci, ze se zmeni predpoved, je zatazeno a uz ti to lita o desitky procent. Bezvetri (anglictina pouziva "wind drought") se taky blbe planuje, nebo spis vubec, proste prijde a poser se. Fotovoltaika a vetrniky jsou meme, ktere se planovat neda. Ty muzes maximalne neco predpovidat, ale tve predpovedi nemaji na vysledek zadny vliv. To neni jako kdyz si planujes treba palivovou kampan v jaderce.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (Dezοlát) (25.2.2024 18:05) reagovat
tuw: Ne - neplánuje se výroba z Občasných Zdrojů Energie. Zkouší se predikovat, kolik by asi tak mohly být schopné dodávat OZE v nejbližší budoucnosti. A podle toho se plánuje výroba v jiných typech elektráren a nákup energie ze zahraničí.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 18:01) reagovat
(blm v prestrojeni 3) kdybys někdy byl součástí toho, jak se plánuje výroba, tak bys věděl, že se plánuje výroba i z tich tvých "občasných" zdrojů, protože nikdy nesvítí z nenadání a nikdy nefouká neočekávatelně. Představa, že uprostřed noci začne najednou strašně svítit sluníčko je naprosto mimo realitu. Takže fotovoltaika i vítr je naopak velmi dobře plánovatelný zdroj.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 17:58) reagovat
(zelenej bezmozek) jasněže se plavba zastavuje kvůli suchu, protože žádná technologie neni všemocná. Ale přehrady maj zadržovat vodu, když je jí nadbytek a upouštět když je nedostatek. Neznamená to ale neomezenou kapacitu, že přehrada zastaví jakejkoliv příval nebo naopak, že je bezedná. Nicméně priorita bylo zemědělství a boj se suchem. Vltavská kaskáda je pak zase naopak prioritně energetika.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (zelenej bezmozek) (25.2.2024 15:31) reagovat
tuw: a teď tu o Červený karkulce ... tak hlavněže se plavba každou chvíli zastavuje kvůli suchu - a to i v zimě (např. únor 2014), kdy ještě leží sníh, který by sníženou hladinu hravě doplnil; krom toho pokud se budem bavit o celý ČR, tak přehrady nejsou jen na Vltavě, kde jedině (plus potom Labe) se plavba řeší, jinak na splavnost sere pes

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (blm v prestrojeni 3) (25.2.2024 12:09) reagovat
tuw: Ano, stale dokola tu dementi jako ty opakuji ty same nesmysly. Lidska spolecnost uz neupada na noc do hibernace. Doprava, prumysl, zdravotnictvi, datacentra atd, to vse jede i pres noc, i kdyz zrovna nefouka a kdyz zrovna nesviti slunce, napadl snih atd. Neco tuhle zakladni spotrebu pokryt musi, a kdyz je trendem odstavovat jaderne reaktory a nahrazovat je obcasnymi zdroji energie, tak predpovidatelnost a planovatelnost vyroby je extremne dulezity faktor, ve kterem meme slunecniky a vetrniky propadaji.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (Dezοlát) (25.2.2024 12:02) reagovat
tuw: To je sice hezké, že fotovoltaika "umí naběhnout do 1 sekundy", když vyjde slunce, a zase "odběhnout do 1 sekundy", když slunce zaleze. Tohle jsou ale vlastnosti, které od elektráren nikdo příčetný opravdu nechce.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (FrantaPepaJednicka) (25.2.2024 11:57) reagovat
Mrtvy clovek vyprodukuje menej CO2 ako zivy, takze uhelne elektrarne v tomto ohladne prispievaju k zachrane planety.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 11:57) reagovat
(nichal) typické kecy, mnohokrát vysvětlené a stejně zase přijde další idiot, co bude papouškovat furt to samé. Proč potřebuješ vyrábět kontinuálně furt na stejném výkonu v noci? Vymyslel sis naprostej nesmysl, kterej nikdo nepožaduje a dožaduješ se řešení. Asi jako kdybych já tady plkal a dožadoval se, že chci, aby jaderná elektrárna naběhla do 1 sekundy, stejně jako to umí fotovoltaika.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (nichalRP (25.2.2024 10:56) reagovat
urcite je fajn zeptat se u nas v cechach na provoz hydroelektraren, ktere tu byly postaveny. a dalsi otazkou pak na to, proc tedy nebezi.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (nichalRP (25.2.2024 10:55) reagovat
tuw: zapomnel jsi napsat, kolik jich je instalovano a jestli tu energii vyrabi kontinualne bez vypadku typu zatazeno, noc, snih na panelech apod.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (aggRP (25.2.2024 8:53) reagovat
Kolaboranti pod taktovkou rusáků, kteří nám to tu vyrabovali a ještě jsme jim za to museli děkovat.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (25.2.2024 0:10) reagovat
(zelenej bezmozek) přehrady nejsou v ČR primárně kvůli povodním, ale naopak kvůli suchu a splavnosti.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (MerlinRP (25.2.2024 0:07) reagovat
@kníkal: Sověti sice ty doly obsadili, ale už na počátku roku 1946 tam žádný z nich nebyl, protože vznikla dohoda o těžbě a správu dolů převzala ČT. Takže tuw má pravdu, tu těžbu a lidi opravdu organizovali Češi.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (Čuba) (24.2.2024 23:30) reagovat
kníkal je opravdu vypatlaný dement :-D B-)

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (zelenej bezmozek) (24.2.2024 23:29) reagovat
proč chodit za hydroobětma až do Číny - jestlipak jsou započítaný ty český, třeba z roku 2002, kdy naprosto selhala ochranná funkce přehrad proti povodním, protože si přeci neodpustí vodu, kterou by mohli prohnat turbínou ... anebo utopenci na jezech, novejch anebo rekonstruovanejch kvůli MVE na klapkový obludy a jiné "drowning machines" ...

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (24.2.2024 22:48) reagovat
(lolinek2) soláry v Německu udělaj TWh za 10 dnů i v únoru... To v česku za 10 dnů sotva vyrobí všechny jaderný bloky co tu máme.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (lolinek2) (24.2.2024 21:23) reagovat
větrná a solární ještě nevyrobily terawatt hodinu.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (pc2005n) (24.2.2024 21:19) reagovat
u větrný jsou ty úmrtí jen ti dva (?) dělníci, který uhořeli v generátorovně ne?

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (klitorys ostrovidRP (24.2.2024 21:09) reagovat
jo, moskalové ten důl obsadili od 1945 jen jako ;)

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (24.2.2024 21:04) reagovat
Uran se tu těžil pro všechny účely a především z toho důvodu, že s československem se počítalo jako se ztraceným územím ve WW3, kde se měli odehrávat ty nejtvrdší boje, proto byl primární cíl všechno ihned vytěžit a odvést do SSSR. A nebyl to Moskalský, ale typicky český koncentrák, kde se lůza vyřádila na každym, kdo se jim nelíbil. A kecy o tom, že to bylo něco Ruskýho si nech... Byl to projekt česká bolševické lůzy...

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (klitorys ostrovidRP (24.2.2024 21:01) reagovat
a jestli to počítaj od 1990 a jen v Evropě, proč by měli řešit Jáchymov a debilitu Číňanů nechat si zničit přehradu v důsledku kulturní revoluce? Jako zamysli se nad tím, co píšeš, nejsou tu jen debilové typu blm.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (klitorys ostrovidRP (24.2.2024 20:58) reagovat
tuw: a ty bys počítal mrtvé v Jáchymově? Moskalském koncentráku v jednom z jeho tehdejších protektorátů? Kde se uran těžil primárně pro ruské jaderné zbraně? Chceš tu být za blbečka, že jo?

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (24.2.2024 20:13) reagovat
Hmm koukám, takže jádro počítají od roku 1990, nějak zapomněli na počet mrtvých v Jáchymově a třeba Kazachstánu a hlavně počítají jen disasters, nepočítají vůbec běžný provoz od těžby, zpracování, po uložení a to včetně budoucích mrtvých po dobu příštích 30 000 generací. Jinak ta voda je cinknutá lež. Díky té Číně, to snad chápeme všichni bez dalšího vysvětlování.

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (klitorys ostrovidRP (24.2.2024 19:50) reagovat
kurník, tak napotřetí [odkaz]

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (klitorys ostrovidRP (24.2.2024 19:50) reagovat
sprasilo to url, další pokus [odkaz] src="/images/smiles/lol.gif" alt=":D" border="0"/>eath_rates_from_energy_production_per_TWh_(including_solar).svg

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (klitorys ostrovidRP (24.2.2024 19:49) reagovat
tuw: našel jsem to, jde pouze o údaje pro Evropu [odkaz] src="/images/smiles/lol.gif" alt=":D" border="0"/>eath_rates_from_energy_production_per_TWh_(including_solar).svg

Obrázek 'zle-jadro' Obrázek 'zle-jadro' (tuw) (24.2.2024 19:39) reagovat
Tak hlavně je tahle statistika totální pokřivená lež. Chtěl bych vidět metodologii výpočtu. Nejhorší poměr má paradoxně voda, kvůli jedné čínské přehradě "the Banqiao Dam" ... a jádro taky neni tak bezpečné, jak tvrdí. Rozhodně zapomněli na úmrtí při těžbě a zatimco do uhlí počítají i nepřímé mrtvé na základě stochastických účinků, tak v jádře je nějak opomněli. A solár má taky mnoho mrtvých, protože se dělaj mikro solární elektrárny na střechách domů, tak montéři padaj jak hrušky.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...