Odebírat
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(Kalda) R (26.6.2026 8:36)
|
reagovat
|
|
a uz jste slyseli o tom zemskym vnejsim jadre? jak pomalu meni smer pohybu? [stoplusjednicka.cz] urcite za to zas muze vypousteni co2 do atmosfery |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(1337) (25.6.2026 21:43)
|
reagovat
|
|
Rfvgzth: ok, pardon, je tu jedna blbosť z mojej strany - ty si nepísal nič o stratosfére, ale o "horných vrstvách atmosféry". Mal by si upresniť, aké vrstvy atmosféry myslíš, lebo v troposfére sa oxidy síry správajú kvôli ich reakcii so vzdušnou vlhkosťou inak, zvyšujú kondenzáciu a môžu mať ochladzujúci vply nepriamo, cez nárast oblačnosti. Takže sa ospravedlňujem za drsný jazyk. Tak či tak, globálne oteplenie za posledných 40 rokov, o ktorom som písal, nemá nič spoločné s odsírením priemyslu. |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(1337) (25.6.2026 21:26)
|
reagovat
|
|
Rfvgzth: to je totálna blbosť, čo píšeš. Ak by to malo niečo do činenia s kryštálikmi SO2 a SO3 v stratosfére (prvá blbosť), fungovalo by to opačne - skleníkový efekt by po odsírení klesol a dnes by bolo chladnejšie (druhá blbosť). Venuša má v atmosfére kvantum oxidov síry a napriek neustále ohromne hustej a neprehľadnej oblačnosti ma masívny skleníkový efekt. Naopak to totiž nefunguje. Neviem, kde na také chujoviny chodíš. |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(miko) RP (25.6.2026 21:21)
|
reagovat
|
|
jj, toho Milankoviče meli hned zastrelit a nedovolit mu cokoliv cyklovat |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(Rfvgtzh) (25.6.2026 21:11)
|
reagovat
|
|
1337: protože jsme debilové a odsířili jsme si tepelné elektrárny. Teď je v horních vrstvách atmosféry mnohem méně SOx krystalků, atmosféra je více "průhledná" takže skleníkový efekt už nic nebrzdí. Plus také Milankovičův cyklus je ve vzestupné fázi... |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(no-X) RP (25.6.2026 12:22)
|
reagovat
|
|
Ger: Kdybys zvládl otevřít učebnici dějepisu, mohl by sis podobné kecy odpustit. Ale když z tvého projevu vyplývá, že jsi se nezvládl prokousat ani učebnicí češtiny, tak je holt veškerá argumentace marná. |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(1337) (25.6.2026 11:46)
|
reagovat
|
|
Ger: dobre, ty globálne neoteplený trkvas. Nebudem sa zaoberať Grónskom, lebo kokoti ako ty aj tak zmietnu zo stola všetky fakty, ktoré im nevyhovujú. Dám niečo z vlastnej skúsenosti. 40 rokov dozadu boli v lete horúčavy 25-30°C, len veľmi zriedkavo to išlo mierne nad 30. V poslednej dekáde máš každé leto dlhé série dní s teplotami 35-40°C. Pred 40 rokmi boli v zime bežné teploty -10°C a 70-90 dní zo 100 s trvalou snehovou pokrývkou. V poslednej dekáde pod 10 dní a teploty väčšinou nad nulou. Ešte niečo? |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(Carl) (25.6.2026 11:35)
|
reagovat
|
|
Máme tuny důkazů, jak to v té době bylo. Ale stzejně se najde nějaký debil, který napíše a co když. |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(Ger) (25.6.2026 11:31)
|
reagovat
|
|
no-X cim blbejsi a slozitejsi vysvetleni, tim vic tomu veris? On ten Erik nekde napsal, ze je to takovej fikanej trik? Source? Kamo.... a co kdyz to bylo tak, ze to proste bylo zeleny tehdy? |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(nornik) RP (25.6.2026 11:20)
|
reagovat
|
|
Iz určitě píše žalobu |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(Šunt) (25.6.2026 10:54)
|
reagovat
|
Comay řýkat Ivaňy, ťy maý kolem Mosqi teprv horko |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(no-X) RP (25.6.2026 10:43)
|
reagovat
|
|
Ger: Název Greenland byl zaveden při kolonizaci Erikem Rudým, který byl vyhoštěn a potřeboval do nehostinné krajiny, kam nikdo nechtěl, dostat další osadníky. [snopes.com] |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(elmordo) RP (25.6.2026 10:37)
|
reagovat
|
|
takže AI teď sere obrázky ve stylu Simpsonů? Nebo to je zas nějaká móda? |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(Ger) (25.6.2026 10:33)
|
reagovat
|
|
A Gronsko je Greenland proc? Muze to nejakej globalne oteplenej buzik blize vysvetlit? |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(blmova kancelar pro uvadeni propagandy na pravou miru) (25.6.2026 10:29)
|
reagovat
|
|
Dneska to slunko pali nejak vic nebo co, elektrina v zasuvce dnes kmita rychleji nez je bezne. Ne o moc, ale v grafu je to jasne videt. |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(Libtardí buzna) (25.6.2026 10:12)
|
reagovat
|
|
netopýre šířej covid a švábe homosexualismus |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(agg) RP (25.6.2026 10:09)
|
reagovat
|
|
Máme tu globální oteplování, protože se nám tu přemnožil prorusácký šváb. |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(DQDLM) R (25.6.2026 9:50)
|
reagovat
|
|
Takový vedra máme kvůli globálnímu oteplování, pač levičácká špína zatěžuje AI datacentra požadavky na generování dobroserský propagandy. |
|
|
Obrázek 'Helenka detstvi'
(KozoMelGIbson3) (25.6.2026 9:29)
|
reagovat
|
|
…a už tenkrát to byla … DLOUHÁ NOC! |
|