HobbyDeník  |  ByznysDeník  |  ČasProBydlení  |  VipShow  |  MotorGuru  |  Pravda24  |  NeposlušnéTlapky  |  ČasProŽeny  |  TechSvět  |  MyMuži
 1. Co je Rouming?
 2. Rouming je server plný zábavných, nebo alespoň zajímavých obrázků. Tato hranice je však individuální a určuje ji Roumen. Kromě obrázků jsou na Roumingu též videa, vtipy a zajímavé odkazy.

 3. Kdo na Rouming přidává všechny ty obrázky a videa?
 4. Obsah Roumingu je tvořen uživateli.

 5. Obrázky můžu prohlížet i bez registrace, proč se tedy registrovat?
 6. Většina základních funkcí Roumingu je přístupna bez registrace. Registrovaní uživatelé však mají k dispozici některé funkce navíc, například možnost sledování vlákna v komentářích, možnost hlasovat u obrázků, editovat své příspěvky atd.

 7. Jaké obrázky můžu přidávat na Rouming?
 8. Jakékoliv, které splňují podmínky Roumingu. Tedy zejména zábavné či zajímavé a pokud možno neopakující se. Obrázky rovněž nesmí odporovat platným zákonům ČR.

 9. Jak pojmenuju obrázek, který chci přidat?
 10. Obrázek v Roumingu bude mít stejné jméno, jaké má přidávaný soubor. Jméno je tedy nutné určit ještě před samotným uploadem. Doporučuji vyhnout se diakritice.

 11. Jak přidám obrázek?
 12. Pro přidání obrázku slouží záložka Přidat.

 13. Jaký je limit pro přidávání obrázků?
 14. Přidávané obrázky jsou omezeny maximální velikostí. Tato hranice je kolem 200kB, ale protože se příliš velké obrázky Rouming pokouší zmenšit, je možné přidat i větší obrázky.

 15. Obrázek je moc velký, co mám dělat?
 16. Pokud je to možné pokuste se obrázek zmenšit snížením rozlišení nebo zvýšením úrovně komprese, případně lepší volbou formátu. Zejména fotografie bývají ve zbytečně velkém rozlišení, pro prohlížení na webu bohatě stačí šířka 1200, maximálně 1600 pixelů. Na screenshoty je vhodný formát PNG, ale mnohdy lze lepších výsledků dosáhnout převedením na GIF.

 17. Obrázek byl přidán správně, ale v Roumingu není, jak to?
 18. Přidané obrázky se ukládají do meziprostoru kde čekají, až si jich Rouming všimne (to trvá maximálně minutu) a teprve pak se obrázky zobrazí.

 19. Počkal jsem minutu, ale obrázek v Roumingu stále není.
 20. Rouming sám hodnotí kdo, kdy, odkud a co posílá a sám za určitých okolností rozhodne, že obrázek se nemá vystavit okamžitě, ale počkat na schválení Roumenem. Tomu se říká manuální schvalování. Takový obrázek se v Roumingu (nebo v koši) objeví za několik hodin až dní. Může se však stát, že obrázek se neobjeví nikdy, v takovém případě byl ze systému úplně odstraněn.

 21. Mám velký obrázek, třeba GIF a do Roumingu se nehodí, co mám dělat?
 22. Velmi velké obrázky lze přidat jako odkaz do Odkazníku. A na odkazy na animované GIFy máme GIFník.

 23. Chci smazat obrázek, který jsem přidal, jak to udělám?
 24. O smazání obrázku je možné požádat tlačítkem Nahlásit, které je u každého obrázku. Pokud je to urgentní, je rovněž možné použít kontaktní formulář.

 25. Při procházení náhodných obrázků se objevila hláška "Nechte nás chvíli odpočinout". Co to znamená?
 26. Rouming sleduje množství a rychlost jakou uživatelé prohlížejí obrázky. Pokud systém dojde k závěru, že prohlížení je příliš intenzivní, zobrazí se výše zmíněná prosba.

 27. Je tu obrázek, který už tu byl, jak to řeknu Roumenovi?
 28. K tomu slouží tlačítko Nahlásit, které je u každého obrázku. Pokud víte jméno duplicitního obrázku, uveďte ho, ale není to nutné.

 29. Je tu závadný obrázek, který by měl být smazán, nebo přesunut do Masa, co mám dělat?
 30. K tomu slouží tlačítko Nahlásit, které je u každého obrázku.

 31. V koši je vtipný, zábavný nebo jinak skvělý obrázek, proč nezůstal na Roumingu?
 32. Pokud obázek skončil v koši, přesunul ho tam moderátor nebo Roumen. Při přesunu systém automaticky vkládá do komentářů pod obrázkem důvod přesunu. Nejčastějším důvodem je to, že obrázek je duplicitní - již v Roumingu je. Pokud důvod chybí, rozhodl o smazání Roumen a důvodem je, že obrázek nepovažoval za vtipný ani zajímavý. Pro nové posouzení zajímavosti obrázku lze použít tlačítko Nahlásit, které je u každého obrázku a připojit vysvětlující komentář.

 33. Fórum nemá rozdělená vlákna, jak se tam vyznám?
 34. Jde o zvyk. :)

 35. Co je kreativní fórum?
 36. Kreativní fórum je určeno zejména pro vlastní tvorbu Roumenistů.

 37. Chci smazat svůj komentář nebo příspěvek ve fóru, jak na to?
 38. Smazat komentář či příspěvek může pouze moderátor. Proto je nutné moderátora o smazání požádat, nejlépe editací příspěvku, případně poslat další příspěvek s žádostí. Protože však může dojít k přehlédnutí této žádosti (zejména u komentářů, které přibývají rychle), je lepší použít kontaktní formulář a to zejména pokud se jedná o urgentní záležitost.

 39. Po přidání videa do Videjníku, se nikde neobjevilo. Co to znamená?
 40. Videa ve Videjníku po přidání čekají na předschválení od moderátora. Pokud moderátor video předschválí, dostane se do fronty videí čekajících na schválení. Automat posléze video schválí, čímž se vystaví ostatním uživatelům. Celý proces může trvat i několik dní a o jeho průbehu se můžete nechat informovat, pokud se zaregistrujete a před přidáním videa příhlásíte.

 41. Do Vtipníku jsem přidal vtip, ale někdo ho smazal, proč?
 42. Vtipy moderují moderátoři. Nejčastější příčinou smazání vtipu je to, že ve Vtipníku již je.

 43. Proč je to v záložce Maso tak tmavé a musím potvrzovat, že chci vidět obsah?
 44. ;-)

 45. Proč je v Masu na hromadě hnus a porno? Nebylo by lepší to rozdělit?
 46. Maso se dělit nebude.

 47. Kdo jsou moderátoři a kolik jich je?
 48. Moderátoři jsou dobrovolníci, kteří pomáhají Roumenovi Rouming zvládnout. Je jich přibližně 20.

 49. Rád(a) bych podpořil(a) chod Roumingu. Kam mám poslat peníze?
 50. Moc děkuju, peníze ale prosím neposílejte.

 51. Mám problém, který není v tomto FAQ vyřešen, co mám dělat?
 52. Asi nejlepší je zeptat se ve fóru.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Podmínky pro uchovávání nebo přístup ke cookies je možné nastavit ve vašem prohlížeči. Více...